Pánve

V žádné kuchyni nemůže chybět větší či menší houf pánví. Pánve patří mezi univerzální nádobí, které využijete při vaření, smažení i pečení masa, zeleniny i třeba při přípravě palačinek. Protože je na trhu pánví nepřeberné množství, připravili jsme pro vás článek, který jednotlivé pánve přehledně seřadí podle plánovaného využití.

Teflonové pánve

Nejčastějším zástupcem pánví v našich kuchyních jsou pánve z teflonu. Teflonové pánve mají oproti ostatním jednu velkou výhodu – jsou levné a mají nepřilnavý povrch. Díky tomu můžete na teflonových pánvích vařit s minimem tuku a beze strachu z připálení. Teflonové pánve jsou také velmi lehké, ty dražší také odolné a využijete je opravdu na všech frontách – od masa po zeleninu.

 

keramická pánev
moderní keramická pánev

Teflonové pánve navíc mohou být vybaveny také poklicemi, se kterými zvládnete i dušené či vařené pokrmy.

Na trhu najdete teflonové pánve prakticky všech rozměrů a tvarů – ať už úplně nízké pro palačinky, nebo ve tvaru asijského woku pro současnou přípravu masa a zeleniny. Při nákupu sáhněte spíše po osvědčených značkách – dočkáte se kvalitnějšího zpracování i odolnějšího povrchu. Kvalitní jsou například pánve Tescoma.

Titanové pánve

Pokud nejste profík nebo skutečný gurmán-amatér, titanové pánve příliš nevyužijete. Na druhou stranu, proč ne. Titanové lisované pánve vynikají extrémní odolností povrchu a dlouhou životností – zjednodušeně vás přežijí. Odolný povrch snese používání kovových nástrojů, smažit můžete samozřejmě i bez tuku.

Titanové pánve nejsou pro každého, a už vůbec ne pro sváteční používání. Musíte se s nimi naučit pracovat – jsou těžké, dlouho drží teplo a rozpálí se skutečně velmi intenzivně. Jídlo z titanových pánví ale chutná jako z dobré restaurace. Stejně u jako teflonu, hledejte kvalitní titanové pánve Tescoma.

Keramické pánve

Mezi luxusní pánve současnosti patří pánve s keramickým povlakem. Ten je velmi odolný vůči opotřebení i teplotám a jídla na něm připravovaná mohou být prakticky bez tuku. Například keramické pánve Tescoma jsou hitem mezi milovníky zdravého životního stylu.