Nádobí do mikrovlnky

Pokud si často ohříváte potraviny v mikrovlnné troubě nebo dokonce mikrovlnnou troubu používáte k vaření, je pro vás speciální nádobí do mikrovlnky prakticky nutností. Jedině se speciálním nádobím je totiž ohřev a příprava pokrmů v mikrovlnce bezpečný a spolehlivý.

nádobí do mikrovlnky
Typické nádobí do mikrovlnky

Čím se vyznačuje nádobí do mikrovlnné trouby?

Nádobí do mikrovlnky je vyrobeno nejčastěji z tepelně velmi odolného plastu, který je i při vysokých teplotách nad sto stupňů tvarově i barevně stálý. Nádobí do mikrovlnky nesmí obsahovat žádné kovové části – vedly by ke zničení trouby.

Pokud jste někdy zkoušeli ohřívat jídlo v mikrovlnce v klasické plastové krabičce ze supermarketu, možná se vám stalo, že po vytažení z trouby byla krabička zkroucená, plast nenávratně zabarvený od ohřívané potraviny a samotné jídlo nepříliš dobře prohřáté.

Proč pořídit nádobí do mikrovlnky?

Speciální nádobí do mikrovlnky nejen zaručí rovnoměrný rozvod tepla po celém pokrmu, ale hlavně zajistí to, že vaření nebo ohřev bude probíhat bez zdravotních rizik, bez hrozby popálení nebo poškození trouby.

I přes vyšší pořizovací cenu se investice jistě vyplatí. Speciální nádobí do mikrovlnné trouby je totiž mnohem trvanlivější, než běžné plastové krabičky na ohřev; můžete jej mýt také v myčce a samozřejmě využít i pro další účely. Snadná údržba je vůbec jeho velkou předností. Díky speciálnímu povrchu nemusíte nádobí do mikrovlnky nijak drhnout, většinou stačí je jen opláchnout běžnými mycími prostředky.

Vaření v mikrovlnné troubě

Moderní mikrovlnné trouby nemusíte zdaleka využívat jen jako neskladný ohřívač. V mikrovlnce se dá také velmi dobře vařit – a právě tomu je uzpůsobena řada speciálního nádobí. V obchodech tak dnes naleznete jak klasické čtvercové či kulaté misky, tak i napařovací hrnce, speciální nádobí na vajíčka a dokonce i tlakový hrnec – vše speciálně pro mikrovlnné trouby. 

S nádobím do mikrovlnky tak bez větších problémů připravíte i složitější jídla.